Burza mózgów nie jest tak łatwa, jak się początkowo wydaje. Termin ten błędnie wywołuje myślenie, że opróżniasz swój mózg ze wszystkich pomysłów i wybierasz ten najlepszy, ale jak w ogóle wpadasz na te pomysły?

Aby burza mózgów była skuteczna i twórcza, trzeba stworzyć odpowiednie warunki, które będą stymulować swobodny przepływ pomysłów. Oznacza to myślenie nieszablonowe, np. przy użyciu stojących stoliki o wysokości umożliwiającej pracownikom swobodne chodzenie i rozmyślanie, kreatywny i kolorowy wystrój ścian, być może z nutą koloru żółtego (znanego ze swoich twórczych właściwości), oraz duże stoły, takie jak stoły typu flip top w sali konferencyjnej, umożliwiające swobodne notowanie pomysłów.

Pracownicy biorący udział w burzy mózgów potrzebują przestrzeni i swobody, aby ich pomysły mogły się rozwijać, dlatego warto pomyśleć o panelach akustycznych, aby nie przeszkadzały nikomu z otoczenia! Aby jeszcze bardziej pobudzić komórki mózgowe, można skorzystać z fajnych pomysłów na meble biurowe i stworzyć środowisko biurowe, które będzie koncentrować się na nowych pomysłach i kreatywnych rozwiązaniach problemów.

Zapoznaj się z tą ciekawą infografiką, która przedstawia kilka kreatywnych sposobów na burzę mózgów.

Źródło - https://blog.printsome.com/creative-brainstorming-techniques/

Ile z tych technik wypróbowałeś już w przeszłości? Jeśli nie, być może nadszedł czas, by wypróbować kilka z nich na własnej skórze!

Czy znasz jakieś inne przydatne wskazówki, które pomogą Ci stworzyć odpowiednie warunki do burzy mózgów?