Jak wiele uwagi poświęcasz poziomowi szczęścia swoich pracowników?

Czy dbasz o to, jak się czują na swoich biurowych krzesłach, czy po prostu uważasz, że ludzie idą do pracy, robią to, co muszą, a potem idą do domu?

Jedną z największych przyczyn niepowodzeń firm nie są błędy marketingowe czy wrogie gospodarki, ale nie zwracanie uwagi na pracowników i niezrozumienie bardzo realnego znaczenia morale.

Morale w biurze może sprawić lub złamać Twoją firmę na kilka różnych sposobów, ale główny jest dość prosty - istnieje bezpośredni związek między morale w biurze a zyskami.

Sprawdź tę infografikę, która popiera to twierdzenie kilkoma interesującymi statystykami.

Źródło - https://justworks.com/blog/how-employee-motivation-make-break-company-infographics

Ale, dlaczego istnieje ten związek? Jak powstaje to powiązanie?

Aby się tego dowiedzieć, musisz wrócić do podstaw.

Widzisz, pracownicy pracują ciężej, kiedy czują się docenieni i kiedy są szczęśliwi w swoim współczesnym środowisku biurowym. Kiedy pracownik idzie rano do pracy i siada przy biurku, nie chce czuć się przygnębiony, życząc sobie, aby dzień minął, chce być optymistyczny i szczęśliwy, że tam jest. Jasne, to jest praca, więc nikt nie będzie robił wózków, ale poczucie ogólnego zadowolenia i cieszenie się na widok kolegów jest dobrym punktem wyjścia.

Kiedy pokazujesz swoim pracownikom, że zależy Ci na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu, na przykład poprzez wprowadzenie wysokiej jakości pakietu dobrego samopoczucia i zapewnienie im wygodnego i wspierającego środowiska pracy, pokazujesz im, że są doceniani. Jako ludzie, wszyscy chcemy do czegoś należeć, a kiedy czujemy się docenieni, mamy również poczucie przynależności.

W przestrzeni biurowej, gdy kilku pracowników (miejmy nadzieję, że wszyscy) czuje się w ten sam sposób, wzrasta wydajność. Więcej sugestii i kreatywnych pomysłów pojawia się w trakcie wspólnych sesji przy stołach zarządu, mniej jest konfliktów, mniej błędów, a poziom zachorowań również spada. Stres w biurze jest mniejszy, a cała przestrzeń sprawia pozytywne wrażenie.

Ma to bardzo realny wpływ na poziom wydajności, a najszybszym sposobem na zwiększenie zysków jest zwiększenie poziomu wydajności. Nie musisz tego robić poprzez niesprawiedliwe obciążenie pracą i oczekiwanie, że terminy zostaną dotrzymane w nierealnych odstępach czasu, po prostu musisz traktować swoich pracowników jak ludzi i dać im to, czego potrzebują, aby się rozwijać.

Kiedy to zrobisz, ostatecznie zobaczysz wzrost zysków, a czyż nie jest to, czego chce każda firma?

Istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, jak poprawić morale w biurze, w tym zmiana projektu biura i być może wdrożenie ergonomicznych mebli biurowych dla wsparcia komfortu, a także łączenie się z lokalnymi organizacjami charytatywnymi i koncentrowanie się na staniu się bardziej zrównoważonym środowiskowo. Tworzenie poczucia przynależności do zespołu w biurze to także świetny sposób na stworzenie atmosfery "wszyscy za jednego, jeden za wszystkich", a to będzie miało duże korzyści dla każdego aspektu życia w biurze.

Kiedy pracownicy są szczęśliwi w swoim środowisku pracy i cieszą się z pracy, którą wykonują, nie są skłonni myśleć o odejściu, a to daje ci znacznie mniej zmartwień w zakresie ciągłych dysków rekrutacyjnych, aby spróbować i przyciągnąć nowe talenty. Rekrutacja jest czasochłonna i kosztowna, a unikanie konieczności robienia tego zbyt często jest kluczowe. Oczywiście, nie oznacza to, że nigdy nie będziesz musiał tego robić, bo w końcu wszyscy pracownicy odchodzą z własnych powodów osobistych, ale jeśli utrzymasz swoich pracowników tak szczęśliwych, jak to możliwe, sytuacja ta stanie się znacznie mniej powszechne w czasie.

Nie ma minusów, gdy skupiasz się na morale biura i są tylko duże korzyści, które można mieć. Rozumiejąc ten punkt i podejmując działania, gdy jest to konieczne, z pewnością zauważysz, że Twoje zyski rosną z czasem. Wszystko to składa się na całkiem imponujący obraz przyszłego sukcesu i wzrostu Twojej firmy.