Emocje są nieodłącznym elementem bycia człowiekiem. Rodzimy się z zestawem emocji, które wyrażamy w zależności od okoliczności, jakie nas otaczają. Niektórzy ludzie lepiej niż inni potrafią kontrolować swoje emocje, ale one wciąż tam są, kłębią się pod powierzchnią.

Ale skoro wszyscy doświadczamy emocji, to czy właściwe jest ich okazywanie w miejscu pracy?

To całkowicie zależy od rodzaju emocji, które odczuwamy. Na przykład okazywanie gniewu, zazdrości lub wściekłości w środowisku biurowym nie jest dobrym pomysłem! Nie tylko zrazisz do siebie swoich Nie tylko zrazisz do siebie kolegów w fotelach biurowych, ale także pokażesz się w negatywnym świetle swojemu zespołowi kierowniczemu.

Być może najlepszą zasadą jest okazywanie emocji, gdy są one pozytywne, ale dokładanie wszelkich starań, aby je kontrolować, gdy są negatywne. We współczesnym środowisku biurowym ważne jest, aby cały czas zachowywać się profesjonalnie. Problem polega na tym, że spędzamy w pracy tak dużo czasu, że może to oznaczać tłumienie normalnych emocji przez większość czasu!

Spójrz na to w ten sposób - negatywne emocje muszą być przekierować na coś pozytywnego, aby je stłumić i odwrócić uwagę. Czy jest lepszy sposób niż poświęcenie się pracy? Aby się skoncentrować, skorzystaj ze stojących stołów lub przejdź się na krótki spacer w przerwie. W ten sposób odwrócisz uwagę i pozwolisz emocjom minąć.

Pozytywne emocje są idealne, by pobudzić Cię do działania i pomóc Ci w tworzeniu nowych i kreatywnych pomysłów. Jeśli możesz wykorzystać swoje emocje do zwiększenia wydajności pracy, dlaczego ich nie pokazać?

Co o tym myślisz? Czy regularnie okazujesz swoje emocje w biurze?