Każdego dnia ogromna liczba osób cierpi z powodu lęk każdego dnia. Może to być zarówno niewielki lęku, po paraliżujące, które sprawiają, że nie można myśleć o niczym innym.
Lęk to nie tylko zmartwienie, to zaburzenie psychiczne, które w najgorszych przypadkach może doprowadzić do tego, że człowiek zostanie uwięziony w domu, będzie przerażony, zdezorientowany i bardzo nieszczęśliwy. Jeśli chcemy obalić bariery, które wciąż niesprawiedliwie otaczają choroby psychiczne, zwłaszcza w miejscu pracy, nadszedł czas, by mówić o tych problemach bardziej otwarcie i obalić istniejące do dziś piętno.
Jak odczuwany jest lęk?
Aby ocenić, w jaki sposób lęk może wpływać na czas spędzany przy biurku, musimy najpierw zastanowić się nad tym, jak lęk jest odczuwany w rzeczywistości.
Lęk może być dokuczliwą wątpliwością, która nie chce zniknąć, powodując rozproszenie uwagi i niemożność skupienia się, może być wzrastającym i opadającym zmartwieniem, które osiąga swój szczyt, a następnie spada, lub może być atakiem paniki, który powoduje objawy fizyczne i poczucie ogromnego strachu.
Lęk jest zjawiskiem indywidualnym, bardzo indywidualnym i różnym w zależności od osoby. To, co jedna osoba określi jako lęk, może być zupełnie inne dla innej. W ostatecznym rozrachunku, jednak, lęk może zrujnować życie na wiele sposobów, w tym życie zawodowe i czas spędzony przy nowoczesnych stołach zarządu.
Zaburzenie lękowe uogólnione (Generalised Anxiety Disorder - GAD) staje się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym społeczeństwie, a przyczyny tego zjawiska są niejasne. Może, jednak, być związane ze wzrostem poziomu stresu i wymagań, jakie stawiamy sobie i innym osobom z naszego otoczenia. W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano ogromny wzrost stresu w miejscu pracy, który łatwo może przerodzić się w objawy fizyczne i inne zaburzenia psychiczne, takie jak lęk i depresja. GAD charakteryzuje się uczuciem paniki, ciągłym i nieuzasadnionym zamartwianiem się, a w niektórych przypadkach - paranoją.
Myśląc o lęku w ten sposób, wyraźnie widać, jak łatwo może on wpłynąć na sytuację w pracy.
Jak radzić sobie z lękiem w miejscu pracy
Jeśli ktoś zmaga się z lękiem, może on wpływać na koncentrację i poziom skupienia, do tego stopnia, że nie będzie w stanie pracować, nie rozpraszając się bardzo łatwo. Własne myśli i zmartwienia z łatwością odciągają umysł od wykonywanego zadania, co w rezultacie zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Sama myśl o tym może jeszcze bardziej pogłębić niepokój - to błędne koło, które może mieć drastyczne skutki.
Aby uzyskać kilka wskazówek i porad dotyczących radzenia sobie ze stresem i niepokojem w miejscu pracy i poza nim, zapoznaj się z tą infografiką.
Źródło - http://painmanagementtrends.com/tips-to-reduce-anxiety-and-stress-infographic/
Życie z lękiem może być długotrwałe, ale można się nauczyć, jak radzić sobie z własną sytuacją i czynnikami wywołującymi lęk. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli masz problemy, porozmawiaj z przełożonym i poszukaj pomocy i porady. Możliwe, że będziesz mógł przenieść się i pracować w kabinie, gdzie łatwiej będzie Ci się skupić i skoncentrować, lub rozważyć elastyczne opcje zmiany pracy na krótki okres czasu. chwilę dopóki nie opanujesz swojego niepokoju. Wszystko zależy od Ciebie.
Lęk nie jest po prostu zamartwianiem się Nie jest to też coś, co można wyłączyć, kiedy tylko ma się na to ochotę. Lęk jest problemem długotrwałym, który może utrzymywać się przez cały czas, może pojawiać się i znikać lub po prostu pozostawać w tle. W niektórych przypadkach, lęk może się nasilić do poważnych rozmiarów, a następnie zniknąć zupełnie. Również w tym przypadku jest to sprawa indywidualna, ale zrozumienie własnego stanu da Ci pewność, że możesz spróbować się z nim zmierzyć z głowąi uniknąć sytuacji, w której będzie on kontrolował twoje życie.