Technologia z pewnością rozwija się w zastraszającym tempie, ale czy nie posuwamy się za daleko, gdy nasze sofy zaczynają myśleć za siebie?

Nie! To wspaniała rzecz!

Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie mebli domowych i biurowych jest inteligentna sofa. Jest to zaawansowany technologicznie mebel, który posiada kilka wbudowanych funkcji technologicznych, nie rezygnując przy tym z głównego czynnika komfortu!

Sofy biurowe idealnie nadają się do recepcji, ponieważ tworzą domową, wygodną atmosferę, której klienci potrzebują, gdy czekają w recepcji na wizytę. Oczywiście to, jaką sofę wybierzesz, zależy od atmosfery panującej w Twojej recepcji i rodzaju prowadzonej działalności, ale ogólnie rzecz biorąc, sofy krzyczą "witaj, rozgość się!". Jest to jedno z najlepszych pierwszych wrażeń, jakie można wywrzeć, a wszyscy wiemy, jak ważne jest ono w biznesie!

Moda w przestrzeni biurowej stale rośnie, a jeśli chodzi o tego typu sofy, nie można uzyskać bardziej modnego lub technologicznego rozwiązania. Inteligentne sofy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę siedzącym na nich osobom, ale również spełnić ich wymagania technologiczne, np. możliwość ładowania urządzeń przez USB, sparowania z Bluetooth lub Wi-Fi. Oznacza to, że każdy, kto siedzi w recepcji, może łatwo uzyskać dostęp do swojego terminarza, odpisać na e-maile lub po prostu przeglądać strony internetowe, nie martwiąc się o rozładowanie baterii. W ten sposób dajesz klientom to, czego chcą, a to już prosta droga do zadowolenia i powtarzalności biznesu!

Niektóre z tych mebli biznesowych mają także inne funkcje, takie jak możliwość spersonalizowanej terapii masażem czy poduszki, które automatycznie się wypełniają, zapewniając dodatkowy styl i komfort! To tak, jakby roboty przejmowały kontrolę, ale w fantastyczny sposób!
Niektóre rodzaje inteligentnych sof są również samoczyszczące, a niektóre wyrzucają nawet obce przedmioty, które wpadły pod poduszki, np. drobne. Kto wie, może w przyszłości zaczną mówić!

Wszystko to brzmi pewnie zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe, ale czy w obliczu postępu technologicznego można się dziwić, że mówimy o czymś tak wyrafinowanym? Każde eleganckie biuro potrzebuje inteligentnej sofy, jeśli tylko fundusze na to pozwalają!

Oczywiście nie tylko recepcje mogą być wyposażone w tego typu sofy, ponieważ świetnym miejscem do ich umieszczenia są również pomieszczenia do przerw. Pracownicy mogą się tam udać, aby się zrelaksować i przedyskutować kwestie związane z pracą, a w tym czasie będą czuli się komfortowo i otrzymają wsparcie. Dobra, tego typu sofy będą prawdopodobnie trochę za drogie dla większości zwykłych przestrzeni biurowych, ale z pewnością jest to coś, o czym warto pomyśleć w przyszłości, ponieważ z czasem coraz więcej outletów meblowych zacznie je oferować.

Dla wielu firm tak wyrafinowane wyposażenie biurowe będzie jednak tylko marzeniem, i to dobrze. Istnieje wiele sposobów, aby stworzyć równie zachęcającą i wygodną przestrzeń dla gości, bez sięgania po wielkie działa i rozbijania banku!
Alternatywy dla krzeseł biurowych są bardzo liczne, można też sięgnąć po zwykłe sofy, które zapewnią równie komfortowe wrażenia. Oferując darmową sieć Wi-Fi w recepcji i potencjalnych miejscach ładowania, robisz to samo, co inteligentna sofa, ale za połowę ceny. Wprawdzie nie możesz podnieść poduszek za pomocą jednego przycisku, ale możesz zadbać o czystość i porządek w recepcji, aby uzyskać równie imponujący wygląd.

Co sądzisz o inteligentnych sofach? Czy są one zbyt daleko posuniętym krokiem w świecie technologicznych mebli, czy może są czymś, co Twoim zdaniem naprawdę pasuje do przestrzeni biurowej? Można je kupić także do domu, a ponadto można je zsynchronizować z telewizorem Smart TV, dzięki czemu już nigdy nie trzeba będzie wstawać i naciskać przycisku. Być może właśnie dlatego, że cała ta technologia sprawia, że stajemy się leniwi!